Konto klubu:

KLUB SPORTOWY CLESCEVIA

IBAN:

PL 37109014500000000105338582

 

WBKPPLPP

Nazwa banku:  

Santander Bank Polska S.A.

TEL: 601 267 600

MAIL: office@clescevia.pl

KS CLESCEVIA KLESZCZEWO

Ul. Poznańska 4A

63-005 Kleszczewo

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Natrętni rodzice mogą zniszczyć zaufanie dziecka, napełnić ich strachem. Zabrać całą zabawę i przyjemność z gry, która jest czymś naturalnym dla wszystkich uczestników sportu. Raz utracona może być bardzo trudna do odtworzenia.Twoją rolą nie jest tylko powiedzenie kilku słów otuchy zaraz po zakończeniu meczu. Bardzo ważne jest wsparcie przed i po zawodach.

Przed meczem:

Nie powinieneś nigdy stawiać żądań przed meczem dziecku: "strzel gola", "musicie wygrać". Zamiast tego powiedz "baw się dobrze". W ten sposób dziecko czuje się zrelaksowane bez żadnych zbędnych oczekiwań stawianych - co jest bardzo ważne.

Po meczu:

Kiedy mecz się skończy powiedz swojemu dziecko jak dobrze się spisało i że jesteś bardzo dumny z niego. Nigdy nie poddawaj krytyce lub nie analizuj sytuacji z boiska. Czasami dzieci same dobrze wiedzą, co zrobiły dobrze, a co im poszło źle i nie potrzebują przypominania o ich słabym występie oraz nadmiernego chwalenia po dobrym meczu.Dzieci mają naturalnie wysokie wymagania, co do swojej osoby i mogą być własnymi, najgorszymi krytykami. Jeśli Twój potomek schodzi z boiska zły i krytykuje swój występ musisz po pierwsze i najważniejsze WYSŁUCHAĆ GO.

Dzieci wiedzą, kiedy są okłamywane, więc byłoby złą rzeczą mówienie im, że zagrały dobrze, jeśli same czują inaczej. Zamiast tego ponownie powiedz jak dumny z niego jesteś i spróbuj wyjaśnić, że każdy ma swój lepszy i gorszy dzień. Nie mogą być najlepsi, co tydzień na boisku i że nie tracisz zaufania do nich. Jeśli tak się stanie NIE POZWÓL, aby dziecko rozpamiętywało tego przez długi czas.Jeśli Twoje dziecko zagrało świetny mecz, ważne jest, aby nie przesadzać z pochwałą. One także same wiedzą, na co je stać. Zwykła pochwała i uznanie wystarczą. Wielu rodziców często przechwala swoje pociechy i ostatnią rzeczą, jaką dziecko potrzebuje bez względu na umiejętności jest powiedzenie mu, że będzie gwiazdą, a co gorsze profesjonalnym piłkarzem.

Podczas meczu:

Podczas zawodów każde dziecko wypatruje znajomej twarzy poza boiskiem, na kogoś, kto pokaże, chociaż troszkę uśmiechu na twarzy, kiwnie głową czy mrugnie oczami. To jest wszystko, co młodzi zawodnicy potrzebują, zamiast głośnego krzyczenia "dobra robota", które może oderwać dziecko od gry. Mały znak daje pewność dziecku, że ma wsparcie, że ktoś obserwuje jego każdy ruch. Okrzyki naprawdę mogą mieć negatywny wpływ na grę dziecka i nastawienie podczas gry.Przez subtelną zachętę i uznanie Twoje dziecko w końcu przestanie szukać Ciebie w tłumie i nie będzie potrzebowało imponować Ci czy szukać Twojej aprobaty. To pozwoli im skoncentrować się na grze i zabawie wolnej od presji.

DLA DZIECI ZABAWA JEST SYNONIMEM SŁOWA GRA, ZAWSZE O TYM PAMIĘTAJ!!!
Jeśli jesteś rodzicem, który krzyczy na swoje dziecko, podpowiada bez przerwy, co ma zrobić, skacze przy linii bocznej, nerwowo się zachowuje, dyskutuje z sędzią, z trenerem swojej drużyny, czy przeciwnej, ma jakieś zarzuty do zawodników drużyny rywali nie oznacza to, że jesteś złym rodzicem, ponieważ chcesz, aby Twoje dziecko odniosło sukces. Bycie włączonym w sprawy dziecka sugeruje, że jesteś bardzo dobrym rodzicem, któremu leży dobro malucha na sercu.Jednakże musisz znaleźć złoty środek (równowagę) pomiędzy wsparciem, a byciem natrętnym. Nigdy nie zapominać, że dzieci widzą piłkę nożną, jako świetną zabawę, nie biorą jej na serio. Traktują ją jako aktywność wolną od reguł dorosłych. Proszę nie zabieraj radości swojemu dziecku!!!!

Źródło: Materiał ze Szkolenia dla Trenerów i Instruktorów (12 grudnia 2013r)

Vademecum dla Rodziców

Drogi rodzicu zapraszam Cię do zapoznania ze sporządzonym przez UEFA filmem RESPECT, którego link znajdzieszTUTAJ

Ponadto:

Rodzicu pamiętaj, że nie jesteś menedżerem Bayernu Monachium czy FC Barcelony, a Twoja pociecha nie jest profesjonalnym piłkarzem. One są dziećmi i nie potrzebują nikogo krzyczącego i skaczącego przy linii autowej jak szaleniec, jak gdyby ich życie zależało od rezultatu meczu albo występu ich dzieci.

  • Jednym z głównych przyczyn rezygnacji z pięknej gry, jaką jest piłka nożna jest presja rodziców na dziecko
  • Jednym z największych bólów głowy trenerów są natrętni rodzice.
  • Jednym z największych snów każdego rodzica jest, aby ich dziecko stało się profesjonalnym piłkarzem.
  • Powodem, dla którego dzieci grają w piłkę nożną jest ZABAWA!!!
     

Wyjmując czynnik zabawy z gry dziecka, od razu widać zniechęcenie i znudzenie, co prowadzi do rezygnacji. Jest to karygodne, ponieważ piłka nożna jest piękną grą w oczach osób grających w nią. Nie stała się najpopularniejszym sportem na świecie przez przypadek!
Rodzicowi bardzo trudno jest stanąć i obserwować swoje dziecko upadające na twarz czy przegrywające z przeciwnikiem.

Twój instynkt podpowiada, aby zachęcać ich, lecz jest cienka linia pomiędzy zachętą, a byciem natrętnym. Ze smutkiem należy stwierdzić, że to drugie często jest powszechne.

Ci rodzice, którzy są natrętni mogą zmusić swoje dziecko do zamknięcia się w sobie i spowodować obawę przed popełnieniem błędu. Boją się, że mogą zawieźć... CIEBIE. Jest to złe, żadne dziecko nie potrzebuje i żaden rodzic NIGDY nie powinien zawstydzać lub wprawiać w zakłopotanie swojej pociechy z powodu jego występu, zdolności lub rezultatu meczu, w którym uczestniczył. Bądź mniej krytyczny. Dzieci są bardzo twarde i elastyczne, ale z tego samego powodu są także bardzo kruche. Potrzebują zaufania i wiary swoich rodziców. To może pochodzić tylko od CIEBIE.

Twoją rolą rodzica jest POMOC dziecku lub pokaz:

Zachęty,
Cierpliwości,
Zrozumienia,
Zaufania.

Możesz także POMÓC swojemu dziecku lub innemu przez:

Pochwały,
Oklaski,
Słuchanie,
Pokazując zainteresowanie.

Wszystkie te rzeczy mogą pomóc dziecku nie tylko rozwinąć się, ale także wyjąć więcej z gry. Z Tobą przy sobie dziecko będzie czuło się niepokonane i bezkonkurencyjne. Otrzyma tyle zaufania od Ciebie, że wszystkie strachy czy wątpliwości znikną.

KS CLESCEVIA KLESZCZEWO